• پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۷:۰۷
  والدین باید با محبت وتوجه کافی محیط امنی برای کودکان فراهم کنند، کارها ومسولیت های آن ها را به خودشان واگذار کنند، کودکان خود را با هیچ یک از دوستانش مقایسه نکنند و زمانی که کودک صحبت می کند با دقت به حرف های آن ها گوش دهند.
 • پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۶:۳۰
  در گفت وگو با یک روان شناس؛
  یکی از مسائلی که باعث اذیت شدن والدین می شود. شب ادراری فرزندشان است. بسیاری از خانواده ها برای درمان این مسئله به پزشک می روند. شب ادراری نه فقط برای خانواده بلکه برای خود کودک نیز آزار دهنده است.
 • شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
  وقتی بد دهنی همسر زندگی را تلخ می کند؛
  به‌کار بردن کلمات مستهجن در خانواده‌ها از طرف اعضای خانواده به‌ویژه پدر یا مادر منجر به آثار و عوارض اجتماعی و بدآموزی برای فرزندان و سایر اعضای خانواده و در نتیجه از بین رفتن حرمت‌ها می‌شود.
 • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
  مهم‌ترین نکته این است که قبل از ورود به این محیط باید آمادگی لازم را برای کودک ایجاد کرد راه‌های زیادی وجود دارد تا شما یک خداحافظی خوب و یک شروع موفق را برای کودک ایجاد کنید.
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۱۷
  در گفت وگو با روانشناسان؛
  كودكان از طريق بازي احساسات، ناكامي‌ها و اضطراب‌هاي خود را بيان مي‌دارند. همة كودكان فارغ از رنگ پوست و مو يا تعلق به نژاد و قوم خاص در هر كجاي دنيا كه باشند، بازي مي‌كنند. فعاليت بازي در واقع تلاش كودك براي كنار آمدن با محيط است كه از اين طريق او خود را مي‌يابد و دنيا را درك مي‌كند.
 • چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۰۷
  در گفت و گو با روانشناس؛
  باید متذکر شد که اگر فرزند شما ببیند شما راز دوست و آشنا را با دیگران در میان می‌گذارید یا اگر رازی را که خودش به شما گفته است، در جمعی مطرح می‌کنید پر واضح است که نخواهد توانست به صورت عمیق وریشه ای رازداری وحفظ اسرار خانواده را در خود نهادینه کند.
 • سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۱
  فحش دادن نوعی پرخاشگری کلامی است و در بسیاری از موارد جنبه یادگیری دارد. کودک از والدین یا در مهد و حتی از فیلم ها و برنامه های کودک الفاظ زشت را می آموزد و برای جلب توجه اطرافیان و ابراز خود یا تحریک احساسات دیگران و به خشم آوردنشان و حتی برای لجبازی و شکستن محدودیت ها، از آن استفاده می کند.
 • یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۴۸
  بهروز گفت: در برخی موارد به حجاب، به عنوان پرچم دین تعبیر شده است. پرچم از قدیم الایام تا کنون وسیله تشخیص و جدا کردن بین دسته آدم ها بوده و اینکه گفته شده حجاب پرچم است یعنی تشخیص دهنده انسان مسلمان از غیر مسلمان بوده و هست.
 • یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۴۶
  استاد جامعه شناسی دانشگاه تبریز:
  علیزاده اقدم، استاد جامعه شناسی دانشگاه تبریز اظهار داشت: بد حجاب و معضلات اجتماعی از یک رابطه هم تغییر کواریانسی برخوردارند بدین صورت اگر فرد حجاب و پوشش مناسب را رعایت کند زمینه شکل گیری بسیاری از مفاسد اجتماعی کاهش می یابد.
 • شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
  در گفت و گو با روان شناسان مطرح شد؛
  این روان شناس در خصوص راه های کنترل و مقابله با استرس گفت: افراد باید خود باوری، اعتماد به نفس، عزت نفس را در خود تقویت کند و این فکر را که همیشه نفر اول باشند از خود دورکنند چرا که این مسله خود سبب ایجاد استرس واضطراب در افراد می شود.
Page 1 of 212