• سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۵۶
  والدین باید حس مالکیت فرزندتان را به رسمیت بشناسید و هرگز او را برای قرض دادن وسایلش به دیگران تحت فشار نگذارید. این فشار نتیجه عکس خواهد داد و علاوه بر اینکه به استقلال و اعتماد به نفس ضربه می زند او را نسبت به اشیاء متعلق به خودش حریص تر خواهد کرد.
 • سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۳۱
  شاید خیانت از نظر شما دردناک ترین رفتاری است که در رابطه عاطفی ممکن است صورت گیرد اما رفتارهای دیگری نیز وجود دارند که فرقی با خیانت نمی کنند و در دراز مدت همان احساس رانده شدنی را که هنگام خیانت به فرد دست می دهد، منتقل می کند.
 • سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۴
  کارشناس دینی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه امام کاظم(ع) می‌فرمایند که بازی کودک را بردبار و حلیم می‌کند، گفت: بازی در سیره تربیت دینی ائمه معصوم(ع) جایگاه مهی دارد و ائمه در قالب بازی مفاهیم دین را به فرزندان امت خود آموزش می‌دادند.
 • دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۶:۳۴
  زوج های جوان بخوانند ؛
  می دانیم که در دوام یک زندگی مشترک، عوامل بسیاری نقش دارد. اما شاید بسیاری از افراد نپذیرند که در یک زندگی مشترک شاد و بادوام هم مثل یک زندگی مشترک بی دوام و بی ثبات، مشکلات، چالش ها و فراز و نشیب های فراوانی وجود دارد اما توانایی رویارویی با مشکلات و حل آن مرز بین این دو نوع زندگی است. نکته ای که نسل قدیم به آن «هنر زندگی کردن» و نسل جدید و امروزی به آن «مهارت های زندگی» می گویند.
 • دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۵۴
  پر واضح است که اگر عشق و علاقه ماهیت یک رابطه شود. پیدایش خودخواهی غیر ممکن می‌شود هر چند هر رابطه سالمی هم از خود خواهی چندان فاصله ندارد.
 • دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۵۰
  کودکی‌ یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی هر فرد است؛ دوران معصومیت، شادمانی، آرامش و خلاقیت. اما به همان اندازه که می‌تواند این دوران تاثیر مثبت بر آینده فرد بگذارد گاهی نیز تاثیرات مخرب و شیوه بد زندگی در این دوران تا آخر عمر زندگی فرد را به تباهی می‌کشاند.
 • دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۱۰
  تأثیر پرخاشگری بر روابط زناشویی؛
  ارتباط کلامی بین زن و شوهر یکی از راه های شناخت فرد نسبت به خود محسوب می شود تا بدین وسیله افکار و ایده ای که برای زندگی اش ترسیم کرده را عنوان کند؛ سر منشأ این ارتباط کلامی که باید با صداقت همراه باشد، اخلاق می باشد. حُسن ظن، شریک بودن در غم دیگران، گره ای را باز کردن و .از اخلاقیات محسوب می شوند که اگر انسان از آنها برخوردار باشد، یقیناً پایه زندگی خود را محکم بنا خواهد کرد.
 • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
  پدران ونقش تربیتی که فراموش شده است؛
  مردان چنین تربیت شده‌اند كه باور كنند سخت كوشی و ساعت‌های طولانی كاركردن نشانه تعهد به خانواده است، اما اكنون مردان باید بدانندكه اگر تغییر نكنند، باید خطر دور افتادن از همسر و فرزندان را یعنی همان افرادی كه به خاطرشان كار معنا پیدا می‌كند را بپذیرند و گاهی لازم می‌شود كه آنان دستاوردهای مالی و شغلی خود را فدا كنند تا به تعادل بهتری بین كار و زندگی خانوادگی برسند.
 • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۴۹
  عذرخواهی کردن والدین از فرزندان، فقط یک کلام ساده نیست بلکه پیام ها و آثار زیادی برای تک تک اعضای یک خانه دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.
 • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
  بسیاری از خانواده‌ها علاقه دارند یک پسر و یک دختر داشته باشند، اما تحقیقات نشان می‌دهد بهترین حالت برای برقراری آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.
Page 1 of 2712345...1020...Last »