• چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۷:۲۵
  ششمین نمایشگاه بازی و اسباب بازی ایرانی اسلامی از 27 دی ماه - در کانون پرورش فکری، درهای خود را به روی کودکان و نوجوانان گشوده است.
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۷:۰۶
  یک جامعه شناس و استاد دانشگاه به وجود مدارس آسیب‌زا اشاره کرد و گفت: در حوزه روانشناسی اصطلاحی تحت عنوان " کودک آزاری آموزشی" داریم و این کودک آزاری زمانی رخ می‌دهد که با محیط‌های آسیب زا در مدارس و نوع نظام تعلیم و تربیتی مبتنی بر محفوظات که یک نظام جذاب و مورد توجه نیست، مواجه باشیم.
 • یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۶:۱۰
  نادیده گرفتن توانایی‌ها و بی‌ارزش دانستن نیازهای فرزند و الگو برداری از رفتار پدر و مادرها جایگاهی مشخص و مطمئن برای رشد شخصیت وسواسی پدید می‌آید.
 • پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۸:۱۵
  آموزش مسئولیت، نفیس ترین هدیه ای است که می توانیم به فرزندانمان ارزانی داریم. چنین آموزشی آنان را قادر می سازد از خویشتن مراقبت کنند و در آینده به عنوان بزرگسالانی مسئول وظایف شان را به عهده بگیرند.
 • پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۷:۰۷
  والدین باید با محبت وتوجه کافی محیط امنی برای کودکان فراهم کنند، کارها ومسولیت های آن ها را به خودشان واگذار کنند، کودکان خود را با هیچ یک از دوستانش مقایسه نکنند و زمانی که کودک صحبت می کند با دقت به حرف های آن ها گوش دهند.
 • پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۶:۳۰
  در گفت وگو با یک روان شناس؛
  یکی از مسائلی که باعث اذیت شدن والدین می شود. شب ادراری فرزندشان است. بسیاری از خانواده ها برای درمان این مسئله به پزشک می روند. شب ادراری نه فقط برای خانواده بلکه برای خود کودک نیز آزار دهنده است.
 • سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
  وقتی مشکلات زندگی نزد دیگران بازگو می شود؛
  توجه دارید که یکی از جدی ترین نیازهای همسران این است که در زندگی مشترک احساس آرامش و امنیت کنند. رازدار نبودن زن یا شوهر، می تواند در دیگران این نگرانی و اضطراب مدام را سبب شود که نکند حرف های خصوصی زندگی ما به بیرون درز کند.
 • سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۹:۱۰
  اثرات تربتی بد قولی والدین؛
  با بدقولی‌هایمان به آنها احساس مهم نبودن و بی‌اهمیتی را می‌دهیم.كودكان متوجه هستند كه شما در قبال دیگران چگونه به قول‌هایتان عمل می‌كنید و چگونه مراقب حرف زدن‌های خود هستید و وقتی این موارد را در مورد فرزند خود رعایت نمی‌كنید، در واقع حس بی‌اهمیت بودن را به آنها انتقال می‌دهید و برعكس زمانی‌كه به وعده‌‌های خود عمل می‌كنید و روی حرف‌تان می‌مانید به آنها نشان می‌دهید كه چقدر برایتان مهم هستند.
 • یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
  از شوهر های مردم یاد بگیر!
  وقتی خانمی در ذهن خود شوهرش را با سایر اقوام و آشنایان مقایسه می‌کند، کم‌کم نسبت به همسر خود بی‌میل و رغبت شده و این بی‌میلی جرقه اختلافات و مشکلات درون‌خانواده‌ای را روشن خواهد کرد، حریم‌ها شکسته می‌شود و مرد و زن به یکدیگر احساس دلگرمی نمی‌کنند. روزبه‌روز از هم بیشتر فاصله می‌گیرند و درنهایت حضورشان برای یکدیگر بی‌تفاوت می‌شود.
 • یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
  تولد نوزاد و ورود او به جمع دو نفره خانواده، علاوه بر اینکه حس و حال عجیبی به همراه دارد، والدین روزبه‌روز با شوق و هیجان بیشتری هم شاهد بزرگ‌تر شدن نوزاد، خندیدن و غلط زدن و چهاردست و پا رفتن او هستند. اما هر یک از این مراحل رشد، هیجان و نگرانی‌های خاص خود را می‌تواند برای پدر و مادر به همراه داشته باشد. یکی از این مراحل رویش دندان‌های کودک است که گاها ممکن است با تاخیر در رویش همراه باشد.
Page 1 of 2512345...1020...Last »