به گزارش آنا خبر به نقل از پارسه گرد،  اگر قصد کوتاه کردن مو های کودک تان را دارید بهتر است قبل از این کار نکاتی را بدانید.
اینکه از بچه بخواهیم یک جا بنشیند و تکان نخورد بدون شک کار سختی است، اما با کمی مهارت و شکیبایی و همین طور به کار بردن چند ترفند، می‌توانید موهای او را به خوبی کوتاه کنید.

ابزار مورد نیازتان را یک جا جمع کنید
باید از قیچی مو استفاده کنید؛ قیچی کاغذ، مو‌ها را صاف و یکنواخت نمی‌زند. بطری اسپری هم به شما کمک خواهد کرد تا مو را مرطوب کرده و بهتر و دقیق‌تر مو‌ها را کوتاه کنید.

او را علاقمند کنید
با کودک‌تان راجع به موهای مختلف حرف بزنید و از او بخواهید حیوانات را طبق مو‌های‌شان فهرست کند. مادری به دخترش اجازه می‌دهد که همزمان طراحی مو هم انجام دهد. «او عاشق این است که به موهای عروسکش کلیپس ببندد و موهای آن را کوتاه کند.

سعی کنید حواسش را پرت کنید
صندلی را جلوی فیلم مورد علاقه او قرار دهید و یا یک کتاب راجع به مدل مو به او بدهید. می‌توانید از کتاب مخصوص حمام کودک استفاده کنید تا او را سرگرم نمایید.

بدانید از کجا باید شروع کنید
آرایشگر ماهری می‌گوید: «بچه‌ها اولش خیلی حرف گوش می‌کنند. اگر فرصت نمی‌کنید تمامش کنید، در ابتدا از موهای جلوی سر شروع کنید و از آنجایی که مو بعد از خشک شدن کمی کوتاه می‌شود، کمی آن را بلند‌تر بگیرید.»