به گزارش آنا خبر، در راستای منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۳۹۶ تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تأکیدات ویژه رییس جمهور محترم مبنی بر پیگیری جدی اشتغال در روستاها، جشنواره ارایه توانمندی‌های زنان روستایی در روستای گلفرج شهرستان جلفا، با حضور گسترده مردم و مسئولین برگزار شد.

اشراقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ضمن بازدید از غرفه های جشنواره، از توانمندیهای زنان روستایی تقدیر و تشکر نمودند. ایشان با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال گفت: در راستای توانمند سازی بانوان استان و تقویت مشاغل خانگی ، تفاهم نامه ای با رئیس صندوق کار آفرینی استان در حال انعقاد است تا براساس آن بتوانیم از بانوان توانمند استان در راستای اشتغال ، ایجاد و تقویت مشاغل خانگی حمایت نماییم .

محمودی  فرماندار شهرستان جلفا نیز  با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل بالای روستاها در ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری، برگزاری چنین جشنواره‌هایی را موجب آشنایی و شناخت بیشتر ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت روستاها و مردم روستانشین بیان نمودند.

کرمی مدیرکل امور روستایی استانداری  نیز ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره، برگزاری برنامه‌های شاد و تفریحی با رویکرد فرهنگی را عامل حرکت و پویایی دانسته و از اقشار مختلف مردم جهت حضور هرچه گسترده‌تر در انتخابات پیش‌رو دعوت به عمل آوردند.