به گزارش آنا خبر، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، از برگزاری مرحله دوم طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان استان خبر داد .

اشراقی در جمع اساتید مجری طرح تاب اوری اجتماعی زنان استان گفت: این طرح در موضوع توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان است و با توجه به اهمیت نقش این گروه در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این طرح در ۱۳ استان در طی سال ۹۵ به‌صورت آزمایشی اجرا و به دلیل موفقیت طرح، امسال نیز بر اساس توافق‌نامه‌ای که بین امور بانوان استانداری‌ها و معاونت امور زنان ریاست جمهوری منعقدشده، در ۲ فاز در تمام استان‌ها ازجمله آذربایجان شرقی اجرا می‌شود. وی مهمترین رویکرد این طرح و یکی از معضلات و چالش‌های موجود که زمینه بسیاری از آسیب‌هاست را کاهش تحمل مردم در مواجهه با مشکلات دانست.

اشراقی افزود: تاب آور شدن افراد به این معنا نیست که آن‌ها آزار و رنج کمتر را نسبت به سایر مردم تجربه کنند، بلکه آن‌ها می‌توانند با فراگیری آموزش‌های لازم مشکلات خود را مدیریت کرده و در رویارویی با مسائل قوی ظاهر شوند.

ایشان عنوان کرد برای این طرح از افراد متخصص که دارای ظرفیت پتانسیل‌های لازم را داشته باشد استفاده خواهد شد که به همین منظور مقرر گردیده در هفته آخر اردیبهشت ماه ، نشست توجیهی دوروزه با اساتید و بخشی از سازمان‌های مردم ‌نهاد برگزار تا ضمن ارائه نقشه راه ، نسبت به اجرای طرح به صورت علمی و عملی اقدام گردد.