به گزارش آناخبر، محسن ارشدزاده در همایش روز جهانی کودک که در ائل گلی تبریز برگزار شد ضمن تبریک روز و هفته ملی کودک اظهار داشت: کودکان سرمایه‌های آینده کشور و آینده‌سازان این مرز و بوم می‌باشند، روز پانزدهم مهر به تمامی کودکان مخصوصا کودکان استان آذربایجان‍شرقی تبریک عرض می‌کنم .

وی در ادامه افزود: سازمان بهریستی تمام تلاش خود را می‌کند تا در مهدهای کودک به کودکان آموزش‌های درسی و تفریحات لازم را ارائه کند، مهم‌تر از همه این که سبک زندگی سالم را به کودکان در مهدهای کودک آموزش دهیم تا در آینده بتوانند افراد مفیدی برای جامعه و کشور باشند.

مدیر کل بهزیستی استان تصریح کرد: کودکان مخالف پدیده کودکان کار و خیابانی هستند، مخالف ظلم، تبعیض، خشونت و کشتار همسن و سال‌هایشان در تمام دنیا می‌باشند، کودکان نیارمند خانواده‌ای گرم و زندگی در کنار پدر و مادرهایشان هستند.

وی با بیان اینکه تمامی کودکان استان باید از امکانات آمورشی، تحصیلی و تفریحی در مهدهای کودک بهره‌مند شوند، اذعان کرد: تمام کودکان حق یک زندگی سالم و بدون معلولیت و مشکلات، در کنار خانواده و در محیطی ایمن و شاد را دارا هستند و تلاش ما این است که بتوانیم چنین محیطی را برای کودکان استان فراهم کنیم.

ارشدزاده در خصوص آمار مهدهای کودک استان گفت: در سطح استان بیش از یک هزار مهد کودک مشغول به فعالیت می‌باشند که شامل مهد های کودک روستایی نیز می‌شود و تا کنون بیش از ۴۶ هزار کودک در مهدها ثبت نام نموده اند.

مدیر کل بهزیستی استان در خصوص برنامه‌های مهدهای کودک بیان داشت: سعی ما بر این است که علاوه بر آموزش کودکان در مهدها سطح اطلاعات، دانش و آگاهی والدین را نیز بالا ببریم تا مهارت‌های تربیتی کودکان در والدین افزایش یابد.

این مقام مسئول تاکید کرد: والدین با تعاملی سازنده با مهدهای کودک، کودکانی سالم از نظر جسمی و روحی پرورش دهند و آینده سازان کشور تربیت اسلامی و دینی مناسب برای شکوفایی ایران عزیز داشته باشند.