به گزارش آناخبر، مجید خدابخش در همایش انقلاب اسلامی، منزلت زن و تربیت قرآنی، با بیان اینکه کارکرد قرآن این است به آن عمل کنیم، افزود: قرآن خاصیت علمی، اخلاقی و رفتاری دارد و رفتار پیامبر همان رفتار قرآنی است.

وی با بیان اینکه باید تربیت نسل آینده را بر اساس آموزه‌های قرآنی عملیاتی کنیم، گفت: قصه‌های قرآن تاثیرات تربیتی بالایی دارد و خداوند این قصه‌ها را با هدف تربیت و هدایت نسل بشر بیان کرده است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه عمل به قرآن، آرامش قلب و اطمینان است، گفت: بانوان در تربیت فرزندان از آموزه‌های قرآنی استفاده کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش برجسته و تاثیر گذاری داشتند، افزود: در دوران دفاع مقدس اگر بانوان در صحنه نبودند و از جنگ پشتیبانی نمی کردند، امروز موفقیت های این دوران مثال زدنی نمی شد.

خدابخش ادامه داد: زنان در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نه تنها جلوی جوانان را نگرفتند بلکه مشوق آنها بودند و برخی از آنها چندین فرزند خود را در راه انقلاب فدا کردند که این افتخار بزرگی برای جامعه ماست.

وی با بیان اینکه زنان همواره نقش بسزایی در عرصه‌های مختلف اجتماعی دارند، خاطرنشان کرد: زنان نه‌تنها در توسعه فرهنگی و تربیت جامعه نقش بسزایی ایفا می کنند، بلکه نقش آنها در توسعه اقتصادی و فعالیت‌های اجتماعی موجب تقویت نظام و کشور شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه بانوان سابقه کمی در سطوح مدیریتی استان دارند، گفت: دانشگاه‌ها و بخش‌هایی مثل بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تعداد بالایی از بانوان شاغل دارند و این مجموعه‌ها حتماً باید مشاور و معاون امور بانوان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پارک بانوان تبریز در موقعیت مناسبی قرار دارد ولی مشکلاتی دارد که باید حل شود، افزود: باید ورزش در زندگی شهری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و زمینه نشاط و شادابی بانوان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: باید این مجموعه که در اختیار یک اداره دولتی است، در اختیار خود بانوان قرار داده شود.