به گزارش آناخبر، جمیله خبازیان مدیر امور بانوان شهرداری تبریزدر حاشیه همایش زن، انقلاب و تربیت قرآنی در گفتگو با آناخبر اظهار داشت:  رهبرانقلاب نیز طی بیاناتی فرموده اند که خانواده، سلول اصلی جامعه و عامل سرزندگی و نشاط اجتماعی بوده و زن نیز عنصر اصلی نشاط خانواده است.

خبازیان ادامه داد: از نگاه جامعه شناسان سبک قرآنی و اسلامی زندگی از به هم تنیدگی و پیوند عوامل اخلاقی و اسلامی و عمل به آن ها نشئت می گیرد.

وی افزود: مولفه های سبک زندگی ایرانی-اسلامی اعم از هویت، ارزش ها، نظام آموزش، زبان، اقتصاد، تغذیه، نظام سیاست های اجتماعی و ارزش های دینی و اسلامی با مدیریت و ایفای نقش مادرانه زنان ایرانی ترکیبی زیبا و چشم نواز از خانواده ایرانی-اسلامی را به منصه ظهور می رساند.

 مدیر امور بانوان شهرداری تبریز ادامه داد: همین زنان در دوران انقلاب شکوهمنداسلامی و ۸ سال دفاع مقدس، مادرانه و خواهرانه از ارزش های نظام و انقلاب پاسداری کرده و فرزندان رشیدی را با تربیت قرآنی و اسلامی هدیه به انقلاب و اسلام کردند.

خبازیان اظهار داشت: زنان ایرانی در تمام مراحل پیروزی انقلاب اسلامی به روشنی نشان دادند که علاوه بر مسئولیت پذیری در نظام ارزشمند خانواده در تمام عرصه های اجتماعی- سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حضور دارند.

وی افزود: زنان پاکدامن ایرانی با تاسی به آموزه های قرآنی، و با حفظ منزلت زن مسلمان و پاکدامنی در همه دوران های حساس انقلاب شکوهمند اسلامی دوشادوش برادران و همسرانشان پاسدار ارزش های خانواده ایرانی و منزلت زن مسلمان و عنصر اصلی تحکیم بنیان خانواده بوده اند.