به گزارش آناخبر،  همایش سلامت بانوان با محوریت پیشگیری از سرطان های شایع زنان ظهر امروز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید.

محمد حسین صومی در همایش سلامت بانوان با محوریت پیشگیری از سرطان های شایع زنان، با بیان این‌که زیر ساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی جهت جوابگوی نیازهای آتی جامعه در حال توسعه است، اظهار کرد: انتظار داریم با توسعه‌ی این زیر ساخت ها و تجهیزات بتوانیم امید به بقای انسان‌ها را در جامعه افزایش دهیم، یکی از وظایف وزارت بهداشت و درمان افزایش طول عمر انسان هاست که ما از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون شاهد افزایش امید به زندگی افراد بوده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که بیماری‌های مزمن معضل قرن حاضر بوده است، افزود: در حال حاضر بیماری‌های غیر واگیر دار مزمن که در راس آن‌ها بیماری قلبی و عروقی و تنفسی قرار دارند ، موجب کاهش طول عمر و بهم ریختگی کیفیت زندگی انسان‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که سلامت زنان جامعه بر سلامت مجموعه ی خانواده و جامعه تاثیر گذار است، افزود: توجه به سلامت زنان در جامعه باید در اولویت قرار گرفته و حساسیت زیادی نسبت به این موضوع داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سیستم سلامت علوم پزشکی زمینه جهت مراجعه ی بانوان به مراکز درمانی فراهم شده است و درصد بالایی از زنان، تمایل زیادی به دریافت خدمات از پزشکان خانم دارند که در حال حاضر با توجه به شرایط موجود جامعه در تمامی رشته‌ها، پزشکان متخصص زنان جهت ارائه‌ی خدمات به زنان فراهم شده است.

وی از فعالیت بخش غربالگری سرطان در بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد و گفت: در حال حاضر مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان الزهرا (س) و شهرستان های میانه، مرند، اهر و بناب نیز مستقر شده است و همچنین مرکز سلامت کارکنان در دانشگاه را ایجاد می‌کنیم تا همکاران دانشگاهی همراه خانواده‌ی خود در این مراکز پرونده‌ی سلامت الکترونیکی تشکیل دهند.

صومی ابراز امیدواری کرد که مرکز سلامت کارکنان دانشگاه تا شهریور ماه سال آتی در اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) ایجاد می شود تا معاینات به صورت دوره ای برای همکاران و خانواده ی آن ها انجام شود.